FALAFEL HOUSE

Falafel: Nohut, özel sebzeler ve çeşitli baharatların karışımından oluşan bir sebze köftesidir.
Kalori oranı yok denecek kadar azdır. Yağda pişen Falafel’in içinde yağı dışarı atan sebzeler içinde hazım elde ettiği bir besindir. Ve protein oranı oldukça iyidir.
Mideyi rahatsız edecek hiçbir madde içermediğinden günün her saati yenilebilir. Falafel’in içinde her hangi bir hayvansal ürün bulunmadığından özellikle vegan ve vejeteryanlar için gözde yemek tercihlerinin başında geliyor.
Ana ve ara yemek olarak tercih edilen Falafelli kahvaltıda da çay eşliğinde sipariş edebilirsiniz.
Fastfood kategorisinde bulunan Falafel'i diğer fastfoodalardan ayıran en büyük özellik sağlıklı, besleyici olması, kilo aldırmaması ve çok hafif olduğu halde tokluk hissi vermesi yani doyucu olması.
Falafel'in servis şekli isteğe göre değişebilir. Yanında ağız tadınıza uygun Humus, Tahin Sos, Acı Sos ve Salata ile servis yapılmaktadır. Önerimiz, lavaş ekmeği arası yenmesidir.
Sindirim rahatsızlıkları bulunan insanlar için zararlı hiçbir madde içermez. Hatta sindirim rahatsızlıkları bulunan müşterilerimiz akşam saatlerinde yediklerinde kendilerini daha rahat hissettiklerini söylemektedirler.
Günümüzde her kesimden insanın severek yediği Falafel, kilosuna özen gösterenler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi aç kalmadan formlarını koruyabilmeleridir.
Falafel'in Ortadoğudan sonra Avrupa ve Amerika’da yayılmasıyla birlikte bir dünya mutfağı haline gelişmiştir. Büyük bir coğrafyada yaygın olmasının nedeni tamamen farklı kültür ürünü bir lezzet olması, daha da önemlisi sağlıklı bir besin olmasıdır.
1995 yılında aile mesleği olarak başladığımız bu serüvene Falafel House markasıyla dünyaya açıldık. Falafel'i Türkiye'ye getirmemizin nedeni, bizim için Türkiye'nin diger Avrupa ülkelerinden daha önemli olmasıdır. Ayrıca bu sağlıklı besini Türk halkına sunmak isteğimizdir.
•Lezzeti bol hazmı kolay.
•Türkiye’deki bu yeni lezzeti tattınız mı?
•Karnım doyarken kilo alıyor muyum diye düşünmek istemeyenlere: Falafel.
•Aynı yemekten sıkıldınız mı?
•Ağzınız bayram etsin. Falafel Türkiye'de.

© 2025 All Rights Reserved Terms of Use and Privacy Policy